تیرچه و بلوک

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۵/۷/۴

تیرچه و بلوک

سقف تیرچه و بلوک

آشنایی با تیرچه و بلوک (تیرچه بلوک چیست)

تیرچه و بلوک از مهمترین مصالح ساختمانی به حساب می آیند که در بخش سقف ساختمان استفاده می شود.معمولا تیرچه بلوک را بنام سقف تیرچه و بلوک می شناسند.سقف تیرچه بلوک سقف هایی هستند که از به هم متصل شدن  تیرچه ،بلوک سفالی و یا بلوک سبک ساخته شده از سیمان،تشکیل می شود.

تیرچه چیست

تیرچه یک قطعه از پیش ساخته شده از فولاد و بتن می باشد که همراه انواع بلوک که بروی آن قرار می گیرند شکل T را می سازند که به آن سقف تیرچه بلوک می گویند.قطعه پیش ساخته تیرچه در دو نوع اصلی وجود دارد که مصرف آنها در ایران به دلیل مقرون به صرفه بودن ٫بالاست.

1- تیرچه خرپایی 2- تیرچه پیش تنیده

تیرچه و بلوک

تیرچه و بلوک | نمونه تیرچه نصب در سقف

بلوک  چیست

بلوک هم مانند تیرچه یک قطعه پیش ساخته ار بتن ، سفال ، پلاستیک ویا یونولیت است که در بین تیرچه ها قرار می گیرد. و ابعاد آن بستگی به فاصله بین تیرچه ها دارد.بلوک ها هیچ گونه وزن و فشاری را روی خودشان احساس نمی کنند.

وظیفه اصلی سقف تیرچه بلوک

هیچگونه مصالحی در ساخت و ساز نمی تواند نیروی کششی را تحمل کند به جزء فولاد .بنابراین وجود بتن و هر گونه مصالح ساختمانی دیگر باعث افزایش بار مرده سقف می شود که منجر مصرف بالای فولاد می شود و مشکلاتی از قبیل سنگینی سازه در زمان زلزله به همراه دارد.اما برای حل مشکل بار و سنگینی و مقاومت ساختمان در برابر نیرو های کششی ، سقف های تیرچه و بلوک جایگزین شدند.در سقف تیرچه بلوک ،بتن ناحیه کششی توسط بلوک های بتنی ، سفالی و یا کرومیت حذف شده است و فقط مقدار بتنی که باید فولاد های کششی را نگه دارند در خود جای می دهند.

تیرچه و بلوک, قیمت انواع تیرچه و بلوک,فروش انواع تیرچه و بلوک پلی استایرن,تولید کنندگان تیرچه بلوک,تیرچه کرومیت
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما