انواع درب اتوماتیک

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۴/۲/۵

انواع درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک:

  • درب اتوماتیک شیشه ای: در مکان های پرتردد مانند بانکها ، بیمارستانها ، استادیوم ها ، فرودگاه ها ،مراکز تجاری و … که جمعیت زیادی روزانه ممکن است عبور کنند از درب اتوماتیک شیشه ای اسلاید استفاده  می شود.

 

  • درب اتوماتیک کشویی ( ریلی) : درب اتوماتیک کشویی نوعی از درب است که به صورت ریلی بازو بسته می شود یعنی روی یک ریل سوار شده و بازو بسته می شود. درب های اتوماتیک کشوئی پارکینگی بیشتر مناسب پارکینگ های است که دارای فضای محدودی در عمق و بالای محیط پارکینگ یا محوطه می باشند و ضمنا در فضای های جانبی سمت راست یا چپ محل نصب در برای حرکت کشوئی درب اتوماتیک به اندازه کافی فضا وجود دارد. در اینگونه درب ها ، در بصورت افقی حرکت کرده و به سمت چپ یا راست رانده می شود که اینکار توسط موتوری که انتهای درب نصب گردیده انجام می شود.

 

  • درب اتوماتیک لولایی: بخش عمده درب های پارکینگ های منازل ، باغ ها و ویلاها دارای مکانیزم لولائی است که دربها یا بطرف داخل پارکینگ با بطرف بیرون باز می شوند .این سیستم ها براساس وزن لنگه های درب و تعداد تردد در شبانه روز دارای سطوح عملکرد متفاوتی هستند و در سه سطح دربهای کم تردد ، دربهایی با تردد معمولی و درب های پر تردد طبقه بندی می شوند . براساس ویژگی های و محدودیتها محل نصب این سیستم ها در بالای درب ، در وسط درب و حتی کف زمین قابل نصب می باشند .
  • درب اتوماتیک پارکینگی(بازویی): درب بازکن های اتوماتیک هم برای درب های ریلی هم برای درب های لولایی وجود دارند که به دو دسته الکتروهیدرولیک و الکترومکانیک تقسیم می شوند. بر اساس وزن درب و میزان تردد در طول شبانه روز می توانید درب بازکن مورد نظر خود را انتخاب کنید. به طور کلی درب بازکن های الکترومکانیک برای تردد های پایین و متوسط ودرب بازکن های الکتروهیدرولیک برای ترددهای بالا استفاده می شوند.
  • درب اتوماتیک تلسکوبی: نوعی از درب های اتوماتیک چهارلنگه است  که در ورودی های معمولی نصب شده و بصورت کشویی باز می شود و تفاوت آن در عرض دهنه ورودی ساختمان می باشد. در این نوع درب لنگه دوم نصف سرعت لنگه اول باز می شود و در مکان هایی که نیاز به عرض بازشوی بیشتر است کاربرد دارد .کاربردی ترین آن درب اتوماتیک تلسکوپی 4 لنگه می باشد. که به جای دو لت متحرک دارای چهار لت متحرک است و دو لت ثابت می باشد که باعث می شود حدود 70 درصد عرض کل به صورت عرض بازشو مفید ورودی داشته باشد.
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما