پوشاندن دید تراس و بالکن؛ 13 ایده‌ی حفاظ خلاقانه و جذاب + نمونه عکس ها

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۵/۶/۲

پوشاندن دید تراس و بالکن؛ 13 ایده‌ی حفاظ خلاقانه و جذاب + نمونه عکس ها

مقدمه

امروزه برخلاف دهه‌های قبلی از بالکن و تراس به عنوان انباری استفاده نمی‌شود. زندگی‌های شهری و بودن در فضاهای خشک و رسمی موجب شده تا افراد تمایل زیادی برای حضور در فضای آزاد داشته باشند. قطعا نوشیدن یک چای میان وعده در بالکن می‌تواند انرژی شما را بازیابی کند. اما متاسفانه در بسیاری از مواقع دید مزاحم بالکن و تراس موجب می‌شود تا افراد از حضور در این فضا اجتناب نمایند. پوشاندن دید بالکن بهترین راهکار برای رفع این مشکل است. امروزه ایده‌های بسیار متفاوتی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا از فضای بالکن بهترین بهره را ببرید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با ۱۳ ایده متفاوت برای پوشاندن دید تراس و بالکن آشنا کنیم. 

پوشاندن بالکن با ایرانیت 

یکی از ارزان‌ترین روش‌های پوشاندن دید بالکن استفاده از ایرانیت است. البته ایرانیت‌ها در فصل تابستان منجر به گرمای بیشتر بالکن می‌شوند. همچنین استفاده از ایرانیت‌ها دید بالکن را تقریبا کور می‌کنند. مقاومت بالای این متریال در برابر سرما و گرما از دیگر ویژگی‌های آن می‌باشد. 

پوشاندن بالکن شیشه‌ای 

پوشاندن دید بالکن با استفاده از شیشه نیز امکان‌پذیر است. در برخی مواقع از شیشه‌های سندبلاست استفاده می‌شود که دید بالکن را از بین می‌برد. در برخی از مواقع نیز شیشه‌های رفلکس استفاده می‌گردد که ممکن است در طول روز پوشش مناسبی را ایجاد نماید و در طول شب این پوشش از بین برود. شیشه‌های مات، هوشمند و رنگی نیز از دیگر انواع شیشه مورد استفاده برای پوشاندن دید تراس محسوب می‌شوند. 

پوشاندن بالکن با شیشه‌ای

پوشاندن بالکن با طلق شیشه‌ای

طلق شیشه‌ای نیز کم هزینه‌ترین روش برای پوشاندن دید بالکن است. طلق از ورود گرد و غبار به بالکن نیز پیشگیری می‌نماید و می‌توان آن را برای سقف تراس نیز مورد استفاده قرار داد. معمولا طلق‌ها با جنس‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند که مناسب‌ترین آن‌ها طلق‌های پلی کربنات هستند. البته مقاومت و دوام کم طلق‌ها برای پوشاندن تراس از معایب آن‌ها می‌باشد. 

پوشاندن بالکن با طلق شیشه ای

پوشاندن بالکن با پلی کربنات

این متریال از مقاوم‌ترین و بهترین نوع پلاستیکی است که می‌توان برای پوشاندن دید بالکن از آن استفاده نمود. پلی کربنات‌ها به پلاستیک‌های سخت و شفافی گفته می‌شود که مقاومت بالایی دارند. این متریال از قیمت مقرون به صرفه‌ای برخوردار است و به راحتی می‌توان اشکال گوناگون آن را مورد استفاده قرار داد. سازگاری بالا با انواع شرایط آب و هوایی از جمله مزایای این متریال محسوب می‌شوند. 

پوشاندن بالکن با پلی کربنات

پوشاندن بالکن با توری

توری‌ها نیز از جمله متریال‌هایی هستند که به منظور پوشاندن دید بالکن مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته توری‌ها مانند دیگر متریال‌ها محبوب نیستند و تنها کاربرد آن‌ها کور کردن دید تراس است. البته توری‌ها می‌توانند از ورود حشرات به بالکن جلوگیری نمایند و با شرایط آب و هوایی سازگار باشند. اما در صورتی که به دنبال زیبایی تراس و طراحی آن هستید، به سراغ توری‌ها نروید.

پوشاندن بالکن با توری فلزی

پوشاندن بالکن با برزنت

برزنت نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای پوشاندن دید بالکن باشد. برزنت‌ها از تابش نور خورشید پیشگیری می‌نمایند و می‌توانند از نفوذ سرما به تراس و داخل خانه نیز جلوگیری کنند. بنابراین اجازه نمی‌دهد تا وسایل داخل تراس خراب و پوسیده شوند. 

پوشاندن بالکن با حصیر

حصیرها نیز از دیگر متریال مناسب برای پوشاندن دید بالکن می‌باشند که با تمامی شرایط آب و هوایی نیز سازگار هستند. از طرفی می‌توان با کمترین هزینه آن‌ها را تهیه و نصب نمود. حصیرهای رولی معمولا از بامبو تهیه شده و به راحتی می‌توان آن‌ها را جمع کرد. 

پوشاندن بالکن با حصیر

پوشاندن بالکن با پارچه

قاطعانه می‌توان گفت کم هزینه‌ترین راهکار برای پوشاندن تراس و بالکن استفاده از پارچه است. پارچه‌هایی وجود دارند که در برابر نور و شرایط جوی از مقاومت خوبی برخوردار می‌باشند. معمولا از این متریال برای تراس‌هایی استفاده می‌شود که نرده دارند. اگر بالکن فاقد نرده باشد، باید یک چارچوب مناسب برای متصل کردن پارچه در نظر گرفته شود. 

پوشاندن بالکن با پارچه

پوشاندن بالکن با چوب

از زیباترین و جذاب‌ترین متریال‌هایی که می‌توانید برای پوشاندن فضای بالکن و تراس از آن استفاده نمایید چوب‌ها هستند. استفاده از چوب می‌تواند علاوه بر پوشش دهی مناسب، زیبایی منحصر به فردی را نیز ایجاد کند. از طرفی هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را جدا کرده و در بالکن دیگر مورد استفاده قرار دهید. البته قیمت نسبتا بالای این متریال اصلی‌ترین عیب آن محسوب می‌شود. 

پوشاندن بالکن با چوب

پوشاندن بالکن با چوب بامبو

پوشاندن بالکن با گیاه

اگر می‌خواهید از حضور در بالکن و تراس لذت ببرید و در عین حال دید مزاحم نداشته باشید، می‌توانید از گیاهان طبیعی استفاده نمایید. این راهکار برخلاف تصور بسیار مقرون به صرفه بوده و می‌تواند انرژی فوق العاده‌ای را بر فضای بالکن غالب کند. البته برای استفاده از این ایده باید تراس شما شرایط مناسب برای رشد گیاهان را داشته باشد. 

پوشاندن بالکن با گیاه

پوشاندن دید بالکن با گیاهان آپارتمانی

پوشاندن بالکن با گیاه مصنوعی 

هزینه مقرون به صرفه در کنار زیبایی ظاهری از مهم‌ترین دلایل انتخاب گیاهان مصنوعی برای پوشاندن بالکن و تراس است. از طرفی این گیاهان نیازی به نگهداری ندارند و در هر فصل از سال سبزی ظاهر خود را حفظ می‌نمایند. بنابراین اگر به دنبال زیبایی و القای حس طبیعت هستید، اما شرایط نگهداری از گیاهان طبیعی را ندارید، این محصول انتخاب مناسبی برای شما می‌باشد. البته این گیاهان نمی‌توانند مانند سایر موارد ذکر شده دید بالایی را پوشش دهند.

پوشاندن بالکن با گیاه مصنوعی

پوشاندن بالکن با پلاستیک

صفحات مشبک پلاستیکی نیز از جمله متریال‌هایی هستند که به منظور پوشاندن دید بالکن مورد استفاده قرار می‌گیرند. طرح‌های متنوع در کنار نصب راحت پلاستیک از جمله مزایای آن محسوب می‌شود. البته ممکن است در فصل گرما دمای تراس کمی بالا برود، اما تا حد قابل توجهی از ورود نور خورشید جلوگیری می‌کند. برای پیشگیری از افزایش بوی پلاستیک بهتر است از پلاستیک‌های باکیفیت و مرغوب استفاده نمایید. 

 
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما