دزدگیر و سیستم اعلام سرقت

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۴/۳/۱۸

دزدگیر و سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت چیست ؟

سیستم اعلام سرقت یکی از بخش های مهم سیستم های ایمنی و امنیتی می باشند.سیستم های اعلام سرقت با نام دیگر دزدگیر نیز شناخته می شوند که ورود شئی ویا شخصی به محل موردنظر را با صدای آژیر ویا تماس تلفن اعلام میکند.امروزه در بازار انواع مختلفی از این نوع سیستم اعلام سرقت وجود دارد که از لحاظ شکل ، ساختار و تکنولوژی متفاوت هستند.

انواع سیستم اعلام سرقت :

دو نوع سیستم اعلام سرقت از نظر ساختاری وجود دارد یکی با سیم دیگری بی سیم .در سیستم اعلام سرقت بی سیم بدون نیاز به سیم کشی نصب و راه اندازی می شود و دارای یک ریموت کنترلی برای فعال و غیر فعال کردن سیستم است.

اماکن مورد استفاده دزدگیر :

مکان های مورد استفاده سيستم اعلام سرقت و دزدگیر ها بانک ها ،مغازه، منزل،فروشگاه ها ،ساختمان ها می باشد.

اجزای اصلی و تشکیل دهنده سیستم اعلام سرقت :

1- سنسور، دتکتور یا آشکار ساز

      کلمه سنسور و یا دتکتور (Detector) در فارسی به معنی حسگر و یا آشکار ساز شناخته شده است که جزء اصلی سیستم اعلام سرقت می باشد.وظیفه این دتکتور ویا آشکار ساز (Detector) این است که تغییرات ویا حرکت در محیط را شناسایی و تشخیص می دهد .در هر آشکارساز مداری تعبیه شده که در صورت ایجاد تغییر کلید کنترل شونده ( کنتاکت ) تحریک شده ، بازو یا  بسته می شود.امروزه برای بالا بردن سطح امنیت از کنتاکت بسته استفاده می شود.سنسورها ویا آشکار ساز کاربرد های مختلفی دارند که بر حسب آن دارای انواع مختلفی می باشند  :

  • سنسور آهنربایی یا مگنت
  • سنسور شوک ویا ضربه
  • سنسور چشمی ویا حرکتی
  • سنسور دود

2- آژیر

      آژیر وسیله ایست که بصورت صوتی عمل می کندو به صورت متناوب صدا تولبد می کند.به دو صورت نصب می شود : آژیر داخلی و آژیر بیرونی .
         آژیر داخلی :این نوع آژیر ها به آزیر های سایرن (Siren) معروف می باشند که در داخل محیط و کنار پنل و جعبه اعلام سرقت نصب می شود.
         آژیر بیرونی : معمولا این نوع آژیرها به صورت اسپیکر (Speaker) در بیرون محل مورد نظر نصب می شود.

3- ریموت کنترل (سیستم های بدون سیم)

     استفاده از یک ریموت کنترلی برای دریافت سیگنال سرقت . این ریموت به صورت یک سیستم کنترلی عمل می کند که یک کیپد با صفحه LED و یا LCD دارد.

4- تلفن کننده

    در هنگام وقوع سرقت ، با علائم پالسی به تلفن کننده آنرا تحریک کرده و تلفن کننده بعداز شماره گیری شماره های درون حافظه خود پیغام مربوطه وقوع سرقت را پخش می نماید .

5- باطری های اضطراری

   دستگاه اعلام سرقت در مواقعی که برق شهری قطع می شود نیز باید بتواند به کار خود ادامه دهد بنابراین باید دارای باطری های اضطراری نیز باشد.این باطری ها بروی سرور نصب شده و توسط خود سرور نیز شارژ می شود.

6- سرور

    سرور (Server) ویا به عبارتی تابلوی مرکزی در واقع مغز سیستم اعلام سرقت می باشد که در واقع عملیات اعلام سرقت توسط این بخش به آژیر و تلفن کننده ارسال می شود.سرور با گرفتن اطلاعات از دتکتور ویا آشکار ساز یا به اصطلاحی سنسور ها ،تحریک شده و آژیر ویا تلفن کننده به صدا در می آید .

دزدگیر و سیستم اعلام سرقت-قیمت انواع دزدگیر اماکن,دزدگیر منزل,سیستم اعلام سرقت, فروش دزد گیر,مدل دزدگیروسیستم اعلام سرقت
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما