انواع کاغذ دیواری طرح دار,کاغذدیواری,کاغذ دیواری

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۳/۱۱/۵

انواع کاغذ دیواری طرح دار,کاغذدیواری,کاغذ دیواری

طرح های کاغذدیواری

تنوع طرح و شکل کاغذ دیواری بسیار زیاد است، اما بعضی طرح ها به نسبت بقیه کاربرد و طرفدارهای بیشتری دارد. برای انتخاب راحت تر می توانید روی این گزینه ها فکر کنید:

 

 

کاغذ دیواری داماسک :

کاغذ دیواری-کاغذدیواری

این نوع کاغذدیواری که اصطلاحا «داماس» هم نامیده می شود به طرحی از کاغذدیواری گفته می شود که در آن طرح هایی گل مانند تکرار می شود. طرح داماسک متداول ترین و قدیمی ترین طرح کاغذدیواری است. این مدل، طرح کلاسیک محسوب می شود و بیشتر برای سالن های پذیرایی مناسب است.

کاغذ دیواری گل دار:

کاغذ دیواری-کاغذدیواری

در این طرح ها نقش های طبیعی یا فانتزی گل استفاده شده است.

کاغذ دیواریهندسی:

کاغذ دیواری-کاغذدیواری

در این طرح، خطوط و نقش های هندسی به جای گل که در طرح های کلاسیک رایج است، استفاده می شود. این طرح ها به اسم مدرن یا اسپرت هم معروف است.

کاغذ دیواری گرافیکی:

 

در این طرح ها بیشتر از تصویرهای گرافیکی و تایپوگرافی استفاده شده است.

کاغذ دیواری موتیف:

کاغذ دیواری-کاغذدیواری

این طرح کاغذدیواری زمینه خلوتی دارد و نقش تزیینی کوچک در آن تکرار شده است.

کاغذ دیواری راه راه:

کاغذ دیواری-کاغذدیواری

در این طرح، الگوهایی از خطوط نسبتا پهن و موازی افقی یا عمودی استفاده شده است. این طرح با ایجاد خطای دید قابلیت این را دارد که محیط را بزرگ تر یا مرتفع تر نشان دهد. بنابراین در راهروهایی با عرض کم و فضاهایی با سقف کوتاه می توان از این کاغذدیواری استفاده کرد.

کاغذ دیواری کودک:

کاغذ دیواری-کاغذدیواری

در این نوع کاغذدیواری طرح های عروسکی، شخصیت های کارتونی، ماشین، حیوان و تصویرهای مورد علاقه کودکان به کار رفته که برای اتاق خواب کودک مناسب  می باشد

کاغذ دیواری طرح سنگ :

کاغذ دیواری-کاغذدیواری

کاغذدیواری طرح سنگ دارای نقش طبیعی و سه بعدی سنگ  می باشد که یکی از طرح های محبوب کاغذ دیواری است.امروزه به دلیل گران بودن دیوارپوش های سنگی جایگزین بسیار عالی برای این نوع دیوارپوش ها می باشد.از مزایای آن می توان به نصب و دوباره تعویض شدن آسان آن ، اشاره کرد.

کاغذ دیواری ساده:

این طرح ساده، تک رنگ بوده و با یک بافت ریز یا سطح، پتینه شده است. این کاغذ هم به تنهایی و هم به طور ترکیبی با سایر طرح ها استفاده می شود.

 
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما