سقف کاذب -سقف کاذب چیست -انواع سقف کاذب

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۵/۹/۲۰

سقف کاذب -سقف کاذب چیست -انواع سقف کاذب

سقف کاذب چیست

سقف کاذب در اصطلاح به سقفی گفته می شود که براي پوشش سقف اصلي ساختمان و پایین تر از سقف اصلی قرار می گیرد و برای اتصال از دیوار های اطراف کمک می گیرند.و هیچ گونه باری یا فشاری از بالا به آن وارد نمی شود.سقف های کاذب ، به صورت صاف و یا به اشکال مختلف ساخته می شوند. از یک فریم مناسب و  همچنین مصالح سبک برای ساختن آن استفاده می کنند. امروزه سقف کاذب نقش به سزائی در دکوراسیون داخلی ایفا می کند.از کاربرد های مهم سقف کاذب می توان به موارد زیر اشاره کرد:.عبور دادن ابزار و تجهیزات تاسیسات ساختمانی برای دسترسی راحت و سریع ،برای دفع اصوات اضافی تولیدی در فضای داخلی ، بهترین گزینه برای دکوراتیو کردن محیط،سبک کردن ساختمان ، هدایت و جلوگیری از اتلاف حرارت و رطوبت ،نور پردازی های توکار مثل اجرای نورگیر مخفی برای تزئین دکوراسیون داخلی سقف و....می توان بام برد.

انواع سقف کاذب

سقف کاذب کناف

این نوع سقف کاذب در واقع برگرفته از یک برند آلمانی می باشد که بر سر زبان ها افتاد وبه سقف کاذب کناف ،مصالح ساخت و ساز خشک می گویند که برای راحتی از واژه کناف استفاده می شود.سقف کاذب کناف ازصفحات روکش دار گچی به همراه مقاطع فولادی سبک که به عنوان زیرسازی  سقف کاذب کناف استفاده می شود.سقف کاذب کناف 15 برابر سبک تر از دیگر مصالح مشابه دارد که همین امر موجب شده تا بار مرده ساختمان کاهش یابد و در هنگام زلزله خسارت کمتری بر ساختمان وارد شود.پس بنابراین خطر جانی برای ساکنان ندارد. سقف کاذب کناف در برابر آتش و حریق مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و در زمان اطفاء حریق کاملا به شکل پودر درمی آید.

سقف کاذب pvc - سقف کاذب پی وی سی

این نوع سقف کاذب از جنس pvc می باشد به همین دلیل  سبک بودن از ویژگی بارز این نوع سقف کاذب می باشد.سقف کاذب pvc از سازه های تی ( T ) شکل مانند و پانل تشکیل شده است .سقف کاذب pvc بسیار سبک و به راحتی قابل شست و شو می باشد حتی با آب و صابون نیز به راحتی پاک و تمیز می شوند.از مهمترین مزایای سقف کاذب pvc ، مانند یک عایق رطوبتی عمل می کند که در مناطقی که باران و برف و کلا رطوبت زیاد می باشد کاربرد دارد.هر گونه ماده و کالایی که در آن pvc به کار رفته باشد در برابر حریق و آتش مقاوم هستند .در هنگام آتش سوزی سقف کاذب pvc نمی سوزد فقط تغییر شکل می دهد و در حالت خودش جمع می شود.

  سقف کاذب گچی

یکی از اصلی ترین و متداول ترین نوع سقف کاذب رایج درایران،سقف کاذب گچی می باشد.در چنین سقف کاذب گچی عمدتا از قطعات پیش ساخته گچی که درون یک شبکه از جنس آلومینیوم قرار می گیرند که باعث می شود تا در روند انجام پروژه تسریع و کوتاهی زمان بوجود آید و این سازه پیش ساخته با سرعت نصب شود.می توان قطعات گچی را برروی شبکه های چوبی میخ و یا پیچ کرد.این نوع  سقف کاذب گچی بسیار سبک می باشد.

مطالب مرتبط : جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب کناف

سقف کاذب چوبی

در چند سال اخیر استفاده از چوب علاوه بر کف منزل به عنوان کفپوش درسقف به عنوان سقف کاذب منازل و ادارجات نیز استفاده می شود.استفاده از سقف کاذب چوبی در نمای سقف تاثیر بسیاری در زیبایی دکوراسیون وسقف دارد که حتی این زیبایی از کفپوش ها نیز بیشتر می باشد. در سقف های کاذب چوبی پیش از اجرا کردن لمبه کوبی دور سقف را توسط چهارتراش چوبی مناسب تراز و کلاف کشی می نمایند. 

سقف کاذب USG - سقف کاذب آگوستیک

این نوع سقف کاذب usg به سقف کاذب اگوستیک نیز نام برده می شود.سقف usg صدا اضافه را جذب و از انعکاس صدا جلوگیری می کند.مواد و مصالح به کار رفته در این نوع سقف کاذب باعث جذب اصئات تولیدی می شود. این مواد شامل یک تایل گچی به همراه پارچه چین خورده شده،تکه و براده های چوب ، قطعات مقوای ضخیم و سوراخ دار است.

سقف کاذب آلومينيومی

سقف کاذب آلومینیوم معمولا در مکان های تجاری و اداری کاربرد دارد. به دلیل اینکه بین سقف اصلی و سقف کاذب آلومینیومی یک فضای بزرگ وجود دارد بهترین مکان برای عبور دادن و اتصال لوازم روشنایی و تاسیسات می باشد.پوشش این نوع سقف کاذب از جنس آلومینیوم است و پشت آنرا معمولا با پشم شیشه پر می کنند . در این نوع سقف کاذب ، وسایل اتصال از جنس فولاد گالوانیزه هستند.

مطالب مرتیط : جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب pvc ( پی وی سی )

سقف کاذب شيشه ای

سقف کاذب شیشه ای و یا آی گلس نوعی سقف کاذب خاص و لوکسی می باشد که از متریال های شفاف مانند شیشه ساخته می شود.از طلق های پلکسی گلس طرح دار که معمولا از مدل های طبیعت و آسمان ابی استفاده می شود، برای تزیین سقف در اتاق خواب و یا سرویس بهداشتی کاربرد دارد.

سقف کاذب کامپوزيت

 کامپوزیت در واقع به ترکیب دو یا چند ماده با هم که در یکدیگر حل نمی شوند بلکه به حالت فیزیکی کنار هم قرار می گیرند.این نوع سقف کاذب کامپوزیت به صورت ترکیبی به کاربرد دارد.تیرآهن و بتن اجزای اصلی در اجرای  سقف کامپوزیت می باشد.

سقف کاذب رابیتس و اندود

سقف کاذب رابیس ورقه های گالوانیزه ای هستند که برای پیوستگی بهتر بین دیوار و سقف به کار می رود بزرگترین مزیت سقف کاذب رابیس و اندود این است که پیوستگی دیوار کاذب و سقف کاذب حفظ می شود و هیچ گ.نه ترک و شکافی ندارد

سقف کاذب آهنی

این نوع سقف کاذب آهنی با ترکیب چند متریال دیگر در نورپردازی های سقفی استفاده می شود.

نصب سقف کاذب

اجرای سقف کاذب

برای شروع نصب سقف کاذب باید چند نکته اساسی را دقت کنید :
1- حتما به میزان ارتفاع سقف اصلی و سقف کاذب و البته ارتفاع اتاق محل اجرای سقف کاذب دقت کنید زیرا درصورت نداشتن ارتفاع اتاق به میزان لازم و استاندارد ممکن است سقف کاذب خیلی پایین تر نشان داده شود و در نتیجه اتاق کوتاه تر جلوه می کند.
2-مرحله بعدی نگه داری سقف کاذب بروی سقف می باشد که برای این کار باید در زیر سازی یعنی زیر سازی سطح تراز دقت کرد.حتما قبل از اجرای سطح تراز از صحت مقاومت سقف اصلی اطمینان حاصل کنید و ببینید تا چه حد توان نگه داری سقف کاذب را دارد. 
3-پانل های سقف کاذب بستگی به نوع انتخابی اجرای سقف کاذب بروی هم کلیپس و متصل می شوند.

 

 14 ایده خلاقانه برای طراحی سقف در دکوراسیون

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۵/۵/۷

14 ایده خلاقانه برای طراحی سقف در دکوراسیون

14 ایده خلاقانه برای طراحی سقف در دکوراسیون,14 طراحی سقف کاذب در دکوراسیون داخلی,ترفند های طراحی سقف کاذب

 

 

 

بیشتر بخوانیم...

مزایای سقف کاذب کناف

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۵/۴/۲۲

مزایای سقف کاذب کناف

مزایای سقف کاذب کناف,آشنایی با مشخصات ومزایای سقف کاذب

 

 

 

 

بیشتر بخوانیم...

سقف کاذب ؛رنگ های جسورانه و زیبا برای سقف منزل شما

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۵/۴/۸

سقف کاذب ؛رنگ های جسورانه و زیبا برای سقف منزل شما

برای عده ای از طراحان دکوراسیون داخلی ، سقف یکی از المان های اصلی در به نمایش گذاشتن بهترین چیدمان و دکوراسیون در عصر کنونی می باشد..رنگ های جسورانه و زیبا برای سقف منزل شما,عکس های زیبا از رنگ کاری سقف کاذب منزل

 

 

بیشتر بخوانیم...

جدیدترین و زیباترین مدل های سقف کاذب بهمراه عکس

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۵/۳/۲۹

جدیدترین و زیباترین مدل های سقف کاذب بهمراه عکس

سقف کاذب یکی از بهترین عامل های ایجاد زیبایی در دکوراسیون داخلی منزل در بین طراحان دکوراسیون محسوب می شود.جدیدترین و زیباترین مدل های سقف کاذب بهمراه عکس,جدیدترین و زیباترین طرح های سقف کاذب بهمراه عکس

 

 

بیشتر بخوانیم...

ترفندهای بلند جلوه دادن سقف خانه

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۵/۳/۹

ترفندهای بلند جلوه دادن سقف خانه

در بسیاری از آپارتمان ها مسئله کوچک بودن خانه بزرگترین دغدغه ساکنان می باشد امروزه به لطف علم روانشناسی و دکوراسیون داخلی می توان به راحتی با ایجاد خطای دید سقف کاذب منزل را بلند تر نشان داد.ترفندهای بلند جلوه دادن سقف کاذب خانه,بلند نشان دادن ارتفاع سقف کاذب,شرکتهای فروش و اجرای انواع سقف کاذب

 

بیشتر بخوانیم...

سقف کاذب آشپزخانه

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۵/۱/۳۰

سقف کاذب آشپزخانه

از مهمترین سقف کاذب آشپزخانه می توان به سقف کاذب pvc ، سقف کاذب کناف ، سقف کاذب مشبک ،،سقف کاذب گچی، سقف کاذب شیشه ای یا پنجره ای اشاره کرد.سقف کاذب آشپزخانه,مدل سقف کاذب آشپزخانه,مدل سقف کاذب آشپزخانه,طرح سقف کاذب آشپزخانه,عکس سقف کاذب آشپزخانه,طراحی  سقف کاذب اپن آشپزخانه

 

بیشتر بخوانیم...

طراحی سقف کاذب در دکوراسیون داخلی

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹

طراحی سقف کاذب در دکوراسیون داخلی

طراحی سقف کاذب در دکوراسیون داخلی:یکی دیگر از عواملی که در دکورسیون داخلی منزل تاثیر بسیاری دارد  سقف کاذب منزل می باشد.سقف کاذب یکی از مهمترین بخش های اجرایی در معماری و دکوراسیون به حساب می آید .برای طراحی سقف کاذب ایده ها و سلیقه های فراوانی همراه متریال های متنوع در دسته مصالح ساختمانی وجود دارد.

بیشتر بخوانیم...

جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب pvc

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۱۰

جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب pvc

جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب pvc,سقف کاذب پی وی سی,سقف کاذب pvc یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین سقف های کاذب می باشد.سقف کاذب پی وی سی به دلیل ضد آب رطوبت بودن ،عایق بودن در سرما و گرما  و ضد خش بودن ماده pvc به کار رفته در آن در مکان هایی مانند آشپزخانه و اماکن عمومی استفاده دو چندان می شود.

بیشتر بخوانیم...

جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب کناف

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۷

جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب کناف

جدیترین انواع مدل ها و طرح های سقف کاذب کناف,مدل های سقف کاذب کناف,طراحی سقف کاذب کناف,انواع سقف کاذب کناف,عکس سقف کاذب کناف,جدیترین مدل های سقف کاذب کناف

بیشتر بخوانیم...


مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما