نصب پارکت لمینت بروی راه پله

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۴/۱۲/۲۰

نصب پارکت لمینت بروی راه پله

نصب پارکت لمینت بروی راه پله

مراحل نصب پارکت لمينت بر روی پله

در بعضی از خانه های دوبلکس و دارای پله برای نصب پارکت لمینت بروی راه پله ها نیاز به به کمی مهارت و تجربه احتیاج دارد. در این بخش می خواهیم شما را با مراحل نصب پارکت لمینت بروی پله ها آشنا کنیم:
1- ابتدا پارکت لمینت خود را انتخاب کنید .پارکت لمینت بروی هر گونه سطحی مانند راه پله ها و غیره قابلیت نصب شدن دارد در نصب پارکت لمینت مهمترین عامل با دوام بودن الواره چوبی مد نظر می باشد زیرا راه پله ها بیشتر از بقیه جا های خانه مورد آسیب دیدگی قرار می گیرد به همین دلیل برای داشتن بهترین گزینه می توانید به لیست شرکت های فروش پارکت لمینت در بالا مراجعه کنید و از آنها در این باره مشاوره بگیرید.
2- در انتخاب پارکت لمینت ،اگر بچه و یا نوجوان در منزل دارید حتما از پارکت لمینت طرح دار و برجسته استفاده کنید تا احتمان زمین خوردن و سر خوردن بروی پارکت لمینت راه پله ها کاهش یابد
3- معمولا سعی کنید از تعداد پارکت لمینت هایی که می خرید برای اطمینان چند تا الوار اضافه نیز کنار بگذارید.
4- حدود 48 ساعت چوب پارکت لمینت را در مکان نزدیک پله قرار دهید تا با محیط و رطوبت فضا خود را تطبیق دهد.

نصب پارکت لمینت بروی پله

نصب پارکت لمینت بروی پله

 
5-اگر بروی راه پله موکت ویا فرش چسبانده شده آن ها را جدا کنید .اگر قبلا از ترمز پله و یا قرنیز پله استفاده کردید آنها را هم جدا کنید تا هرگونه مانعی که از اتصال مستقیم پارکت بروی سطح را ه پله جلوگیری کند.
  • بعضی از راه پله ها نیز دارای تکه های قدیمی رنگ ،بتن،سیمان و ... وجود دارند که با یک سوهان سطح آنها را نیز می توانید هموار کنید.
  • مطمئن شوید تا سطح روی راه پله صاف باشد بنابراین هر گونه بلندی اضافی را از روی پله با کاردک و یا سوهان جمع کنید.

نصب پارکت لمینت بروی پله

نصب پارکت لمینت بروی پله

 
6- بعضی از پله های قدیمی یک پیشانی عمودی بین دو کف پله دارند که باید آنها را نیز جدا کنید.برای جدا کردن از یک اره مویی و یا اره منبت کاری آنها را براحتی با یک فشار جدا کنید.

نصب پارکت لمینت بروی پله

نصب پارکت لمینت بروی پله

 
7- در این مرحله از بالاترین پله شروع به نصب پارکت لمینت بروی راه پله  می کنیم تا به پله پایانی برسیم زیرا روی پارکت لمینت های نصب شده نباید رفت و آمد داشته باشیم تا مطمئن شویم که نصب به درستی انجام شده است.
8-در مرحله بعد فوم سایلنس یا فوم عایق صدا را بروی راه پله نصب می کنیم تا از بروز سر و صدا هنگام راه رفتن بروی راه پله جلوگیری کنید.
 
مقاله در حال تکمیل شدن است...
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما