چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۴/۱۲/۹

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم

کاغذ دیواری جزء المان هایی می باشد که برای سالیان دراز بروی دیوار نصب می شود که در معرض گرد و خاک فراوان قرار دارد حتی با اینکه کاغذ دیواری های امروزی به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدید نانو ،گردو خاک کمتری به خود می گیرند.بنابراین تمیز کردن هر ساله کاغذ دیواری نیاز به دقت فراوان دارد تا به آن صدمه ای وارد نشود.

نظافت کاغذ دیواری

1-اولین نکته که برای تمیز کردن و شست و شوی کاغذ دیواری باید رعایت شود زدودن گردو خاک با استفاده از یک اسفنج و یا یک دستمال خشک بروی کاغذ دیواری می باشد زیرا در بعضی مواقع مانند دیوار پشت شوفاژ یا بخاری گازی و یا شومینه از خود دود و یا گرد و خاک سیاه باقی می گذارد که اگر قبل آن با مواردی که گفته شد پاک نشود ممکن است هاله سیاه بروی کاغذدیواری جا بگذارد.

تمیز کردن کاغذ دیواری

نظافت کاغذ دیواری

 

2-درون یک سطل مقداری صابون در آب حل کنید تا لکه هایی که بروی کاغذ دیواری باقی می مانند با آب و صابون پاک شوند اما قبل از آن حتما اسفنج و یا پارچه خود را آب گیری نمایید تا آب اضافی از آن گرفته شود و از برآمدن کاغذ دیواری جلوگیری شود.سعی کنید حتما از پایین به بالا کاغذ دیواری را پاک کنید و از منطقه ای شروع کنید که در تیر راس دید عمومی نباشد تا اگر مشکلی پیش آمد از صدمه دیدن بقیه کاغذ دیواری جلوگیری به عمل بیاید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

3-یادتان باشد سریع تمام کاغذ دیواری را نشویید هر بار قسمتی از آن را با آب و صابون شسته و با دستمال خشک پاک نمایید و آب اضافی را بگیرید.در محل درز رول های کاغذ دیواری حتما دقت کنید تا آب اضافی به این نواحی وارد نشود زیرا بهترین محل برای جذب آب و رطوبت می باشد و محل اتصال رول های کاغذ دیواری از بین می رود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

نظافت کاغذ دیواری

4- برای لکه های قوی تر از پاک کننده های قوی تر موجود در بازار باید استفاده بشود .بعد از بین رفتن لکه  از روی کاغذ دیواری با کمک یک حوله و آب ولرم آنرا تمیز کنید و نگذارید تا مواد شیمیایی بروی دیوارپوش کاغذ دیواری باقی نماند.از حلال های قوی مانند استون برای پاک کردن کاغذ دیواری استفاده نکنید یادتان باشد اگر لکه با مواد شوینده نیز پاک نشد دیگر تلاش نکنید زیرا باعث از بین رفتن کاغذ دیواری و خسارتی به مراتب بدتر از لکه ایجاد شده ، وارد می شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

 
5- لکه های چربی ایجاد شده را سریع با کمک دستمال پاک کنید سپس یک خمیر که ترکیبی از مایع پاک کننده ،به شرطی که ملایم باشد، وپودرگچ خیاطی ، که یک پودر جذب کننده رطوبت است، ترکیب کنید و روی لکه چربی بگذارید.زمانی که خمیر خشک شد با کمک یک کاردک و یا مسواک آن را از روی کاغذ دیواری تمیز کیند.

تمیز کردن کاغذ دیواری

نظافت کاغذ دیواری

 
6- لکه های شمع را می توان بعداز خشک شدن پارافین بلافاصله با کارد پلاستیکی به آرامی از روی کاغذ دیواری پاک کنید سپس با کمک یک مداد پک کن که مانند یک سمباده نرم عمل می کند روی باقی مانده شمع بکشید.
 
7- لکه های ناشی از جوهر را باید خیلی سریع و بدون معطلی از روی کاغذ دیواری پاک کنید . با کمک پودرگچ خیاطی،مقداری بروی لکه جوهر قرار دهید و سپس با کمک یک برس نرم آن را پاک کنید.
 
8-برای لکه های مداد رنگی و خودکار از ته مداد های پاک کن دار برای رفع لک استفاده کنید .در بعضی از مواقع نیز می توان از پاک کننده های قوی و یک دستمال و یا اسفنج نرم کمک گرفت.

تمیز کردن کاغذ دیواری

نظافت کاغذ دیواری

مقاله در حال تکمیل شدن ...
 
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما