سقف شیبدار- پوشش سقف شیبدار

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۴/۳/۲۹

سقف شیبدار- پوشش سقف شیبدار

سقف شیبدار

سقف شیبدار چیست

سقف شیبدار نوعی پوشش سقف است که به جای استفاده از آهن آلات سنگین و یا ستون های بتنی از سقف های شیبدار در ساختمان استفاده می شود.از این نوع سقف شیبدار در صنعت هواپیمایی ،انبار های بزرگ ،کارخانه جات کاربرد دارد.معمولا این نوع مصالح ساختمانی در شرایط آب وهوایی خاص استفاده می شود که عموما سرد و پر بارش باشد برای نمونه در شمال کشور که برف و باران در تمام فصول سال دیده می شود سقف شیبدار کمک می کند که رطوبت کمتری بروی سقف باقی بمانند و از پوسیدگی زود هنگام  سقف جلوگیری می کند و دیگر احتیاجی به برف روبی و یا جمع آوری آب ندارد.از طرفی سقف شیبدار مانند یک عایق رطوبتی نیز عمل می کند و از نفوذ رطوبت جلوگیری می کند. معمولا شیب این  نوع سقف شیبدار از 20 در جه تا 70 درجه می باشد.معمولا سقف طبقه ای که دارای پوشش سقف شیبدار می باشد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

اگر بخواهیم به جای استفاده از آهن ها و ستون بتنی سنگین در سقف ، سقف شیبدار بهترین گزینه برای اجرای سقف می باشد. از یک طرف به دلیل کمتر شدن مصالح ساختمانی سنگین بار مرده ساختمان کم شده و در هنگام زلزله آسیب جانی کمتری دارد و از طرف دیگر هزینه های اجرا و خرید مصالح نیز در اجرای سقف شیبدار کمتر می شود.

پوشش سقف شیبدار بروی هرگونه سازه ساختمانی مانند سازه های بتنی ، سازه های چوبی ، سازه های  فلزی ،سازه آجری،خرپا .... قابل اجرا و انعطاف پذیر می باشد و سپس با توجه به مصالح پوششی موجود در بازار مانند آردواز،سفال،چوب ... آن را می پوشانند.انواع گوناگون سقف شیبدار در بازار موجود می باشد که معروف ترین آنها را معرفی می کنیم:

پوشش سقف شیبدار شینگل

پوشش سقف شیبدار دکرا

پوشش سقف شیبدار فلزی

انواع سقف شیبدار

انواع گوناگون پوشش سقف شیبدار از نظر جنس مصالح،نوع سازه وجود دارد.در قدیم از آهن و تایل های سوراخ دار استفاده می کردند که بعد از اجرای آهن کشی بروی آن تایل های سفالی اجرا می شد و با کمک سیم ،تایل ها را بهم وصل می کردند.

پوشش سقف  آلاچیق

پوشش سقف آلاچیق را معمولا به صورت شیبدار می سازند.پوشش این نوع سقف شیبدار معمولا از نوع  سقف شیبدار شینگل ، سقف شیبدار دکرا ، سقف شیبدار آندوویلا ( آندولین ), ورق های سقف شیبدار آردواز،پوشش سقف آلاچیق با ورق های تاپ تایل استفاده می شود.

سقف شیبدار آلاچیق آردواز

پوشش سقف شیبدار آلاچیق | سقف آردواز

سقف شیبدار آلاچیق دکرا

پوشش سقف شیبدار آلاچیق| سقف دکرا

سقف شیبدار آلاچیق شینگل

پوشش سقف شیبدار آلاچیق | سقف شینگل

سقف شیبدار آلاچیق فلزی

پوشش سقف شیبدار آلاچیق | سقف فلزی

پوشش سقف ویلا

معمولا از سقف شینگل ، سقف دکرا ،پوشش آندوویلا ، ورق طرح سفال ، ورق تاپ تایل و یا ورق پرجین برای سقف شیبدار مربوط به پوشش سقف ویلا استفاده می کنند.

سقف شیبدار ویلا آردواز

پوشش سقف شیبدار ویلا | سقف آردواز

سقف شیبدار ویلا دکرا

پوشش سقف شیبدار ویلا | سقف دکرا

سقف شیبدار ویلا شینگل

پوشش سقف شیبدار ویلا | سقف شینگل

سقف شیبدار آلاچیق فلزی

پوشش سقف شیبدار ویلا | سقف فلزی

 

پوشش سقف سوله

پوشش سقف سوله به دلیل بزرگ بودن ابعاد پروژه از ورق های فلزی مانند ورق گالوانیزه رنگی و ساده و یا ساندویچ پانل استفاده می شود.

پوشش سقف پارکینگ

در ساخت سقف شیبدار پارکینگ از مصالح پوششی دکرا، پوشش های وق پلی کربنات خمیده و قوسی استفاده می شود.

سایه بان



پوشش سقف شیبدار دکرا

فرستاده شده در تاریخ : ۱۳۹۴/۴/۲۹

پوشش سقف شیبدار دکرا

سقف شیبدار دکرا چیست :ورق سقفی دکرا نوعی پوشش سقف شیبدار پیشرفته می باشد که تولید کشور نیوزلند با مدرنترین تکنولوژی فراهم آمده است. این نوع سقف شیبدار بسیار سبک و از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

بیشتر بخوانیم...

طراحی و اجرای سقف شیبدار

طراحی و اجرای سقف شیبدار

طراحی سقف شیبدار-اجرای سقف شیبدار-اجرای انواع سقف شیبدار,شرکت اجرای سقف شیبدار

ورق شیروانی - سقف شیروانی

ورق شیروانی - سقف شیروانی

ورق شیروانی-فروش انواع ورق شیروانی,قیمت انواع  ورق شیروانی طرح سفال,ورق شیروانی رنگی,ورق شیروانی گالوانیزه,شرکت ها و تولیدکنندگان ورق شیروانی

تایل دکرا و فورتیزا و شینگل

تایل دکرا و فورتیزا و شینگل

انواع پوشش سقف شیبدار، سقف شیبدار شینگل , سقف شیبدار آندولین ، تایل های سنگ‌ریزه‌دار پوشش سقفهای شیب‌دار تزئینی,تایل دکرا,تایل  فورتیزا,تایل  شینگل-تایل های سنگ‌ریزه‌دار,فروش انواع تایل پوشش شقف شیبدار

سفال بام-روف تایل

سفال بام-روف تایل

سفال بام-روف تایل-قیمت انواع سفال بام,فروش انواع روف تایل,قیمت انواع روف تایل,شرکت ها و تولیدکنندگان روف تایل,ایران روف تايل,سقف سفالی


مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما