تفاوت پارکت و لمینت چیست؟

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۳/۴/۲۴

تفاوت پارکت و لمینت چیست؟

شاید شما جز آن دسته از خانواده هائئ باشید که نسبت به انتخاب وسایل اصلی دکوراسیون مانند مبلمان، فرش، بوفه و... حساس هستید و حالا نسبت به کف آپارتمان ویا فردی هستید که می خداهید خانه چند سال ساخت خود را  علاوه بر نقاشی داخل ساختمان ،به ترمیم و نصب کف بپردازید اما بین کفپوش پارکت و کفپوش لمینت نمی دانید کدام را انتخاب کنید.این مقاله شما رادر این راه کمک می کند.

از بین این کفپوش ها پارکت و لمینت از طرفداران زیادی برخوردار هستند. چرا ؟

به دلیل داشتن طرح و رنگ های بسیار متنوع برای هر سلیقه و هر چیدمانی و هم قیمت بودن با کفپوش سرامیکی وکفپوش سنگی جای خود را در خانه ما ایرانی ها ثابت کرده است.

 

اما این دو محصول تفاوتهایی نیز دارد این روزها اکثرا هر دو لمینت و پارکت را به یک اسم آن هم پارکت می شناشند :

 

1-لمینت نسبت به پارکت دوام  و ماندگاری بیشتری دارد، پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آب ، سریعا دچار تورم می شود یا به اصطلاح باد می کند 

2- لمینت به راحتی و بدون نیاز به چسب روی زمین نصب می شود،بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد ، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند در صورتی که پارکت باید یک فوم به طول 2 میلیمتر زیر پارکت پهن شود(این فوم چیست؟)

3-لمینت ها از چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده HDF(اچ دی اف چیست؟) ساخته شده اند و سطح خارجی آنها روکشی است که کپی از طرح چوب طبیعی برداشته شده است.اما پارکت از جنس چوب می باشد.و احتمال بوجود آمدن جانوران ریز، بالاست

4-بعد  از نصب لمینت نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد ، پس از نظافت ، می توان وسایل را روی آن چید. در صورتی که تا 24 ساعت از گذاشتن وسائل خیلی سنگین بر روی پارکت باید خود داری نمایید تا  شکل اصلی خود را در محیط پیدا کند.

5-سرعت نصب و اجرای لمینت بسیار بالاست . در صورتی که پارکت زمان بیشتری برای نصب می برد

 

>>> در زیر لیست فروشندگان پارکت لمینت آمده است که برای استعلام قیمت پارکت لمینت می توانید به صفحه آنها مراجعه کنید

 
مجموعه قوانین | انتقاد و پیشنهاد | درباره ما